Ќе ви годи летово: Сладолед со омилениот нутела крем

Ќе ви годи летово: Сладолед со омилениот нутела крем

Нутелата ја обожаваме сите, а сега може да се насладувате со неа во ледена комбинација.

Состојки:

  • 3/4 шолја млеко
  • 1/2 шолја павлака
  • 1/4 шолја шеќер
  • 5 големи лажици нутела крем
  • прстофат сол
  • 1/2 лажица ванила

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки убаво измешајте ги во блендер.
  2. Ставете ја смесата во сад и садот ставете го во ладилник да се стврдне.

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Ќе ви годи летово: Сладолед со омилениот нутела крем

Седумдневна диета со вашата омилена храна

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Овошно суши

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Чиа пудинг

Вафли за заљубени

 

singlepost_text