Баталете ја машината за садови – Нема да ви се верува колку калории троши миењето на рака!

Баталете ја машината за садови – Нема да ви се верува колку калории троши миењето на рака!

Досега сме слушнале дека вежбањето, тренинзите и спортувањето трошат многу калории и се главни сојузници во борбата против вишок килограми.

Брзото одење и пешачењето исто така ни помагаат да согориме 200 до 300 калории за еден час.

Но, дали сте знаеле дека миење садови на рака ни согорува 144 калории за 1 час?

Епа, размислете дали и понатаму ќе ја користите машината за садови 🙂

Наш совет е доколку имате машина за садови да си ја користите и понатаму, а тој час додека машината работи да возите велосипед или да пешачите. На овој начин ќе изгубите дупло повеќе калории, а садовите ќе ви бидат измиени и исушени, само ќе треба да ги ставите на свое место. Со тоа ќе изгубите уште некоја калорија повеќе 🙂

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со пешачење до супер линија – еве колку калории ќе потрошите за 1 час

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text