ВИДЕО: Нема веќе нервози во кујната – исчистете ги семките од лубеница за две минути

ВИДЕО: Нема веќе нервози во кујната – исчистете ги семките од лубеница за две минути

Сите уживаме во вкусот на лубеницата која е навистина освежително овошје за летниот период. Се јаде свежа, се користи за сокови, смути, џусови, или пак како додаток во некој сладолед или торта.Најголем проблем при сево ова се семките, а ние ви нудиме најлесен начин како да се ослободите од нив за две минути и да немате нервози во кујната.

Погледнете како во видеото:

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Изобилство на витамини во чаша – грижете се за здравјето

Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови

Внесете здравје во домот: Куркумата е лек за 100 болести

Тава полна здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

Ова масло е универзален лек: Рецепт кој ќе го направите во кујна

singlepost_text