ВИДЕО рецепт: Јаболка со цимет кои се топат во уста

ВИДЕО рецепт: Јаболка со цимет кои се топат во уста

Направете вкусни печени јаболка со цимет кои ќе ве воодушеват со аромата и својот вкус.

Состојки:

  • 2 јаболка
  • 4 лажици шеќер
  • 50 гр путер
  • 1 лажица цимет
  • 1 лажица брашно
  • шлаг
  • 2 лажици овесни снегулки

Начин на подготовка:

  1. Јаболката исечете ги на половинки, па направете им реси, но не ги сечете цели.
  2. Потоа полнете. Детално погледнете во видеото.
  3. Се пече на 200 степени.

Поврзани рецепти на Готви.мк

Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот

Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

singlepost_text