ВИДЕО: Мислите дека купувате вистински шницли? Погледнете го овој месарски трик

ВИДЕО: Мислите дека купувате вистински шницли? Погледнете го овој месарски трик

Трик кој некои месари го користат за да заработат повеќе. остатоците од месото ги спојуваат, а резултатот треба да изгледа како цела шницла.

Овој процес не е штетен и нездрав, но измамата е во тоа што муштериите плаќаат цена за спојување на остатоци од месо, а не вистински парчиња шницли.

Понекогаш овој спој е толку вешто направен што разликата во однос на автентичната шницла е незабележителна, но измама си е измама.

Погледнете го во видеото овој месарски трик:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Еспресо и кока кола 90 денари – Погледнете ги овие цени на плажа во Преспа

Викендов во Охрид на плажа – вода 40, еспресо 50 денари

Нес кафе 3,5 евра, тост 4 евра – Погледнете ги цените на оваа плажа кај Никити во Грција

Поскапо во Грција – на иста плажа во Неа Каликратија годинава повисоки цени

ФОТО: 30 денари еспресо на плажа – Еве каде се овие цени

Тост 70 денари, пиво 80 денари – Е ова се добри цени на море!

Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Читатели реагираат: Грција не е толку скапа за одмор! Еве ги цените

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

singlepost_text