Совршена летна салата: Туна со сусам

Совршена летна салата: Туна со сусам

Направете лесна и вкусна салата која ќе ве држи сити и со супер линија ова лето.

Состојки:

  • 1 конзерва туна
  • 1 свежа зелена салата
  • 50 гр сирење
  • сусам
  • оцет балсамико
  • маслиново масло

Начин на подготовка:

  1. Ставете ги салатата со туната во еден сад, па додадете ги останатите состојки и најодозгора ставете масло и балсамико, па сусам. Зачинете по вкус.
  2. За помалку од 10 минути ќе имате супер вкусна салата.

Поврзани рецепти на Готви.мк:

Врап со туна кој се прави за 5 минути

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text