Шминка нема да ви биде потребна, акните ќе исчезнат: Исфрлете ја оваа намирница

Шминка нема да ви биде потребна, акните ќе исчезнат: Исфрлете ја оваа намирница

Доколку имате проблем со акни или дамки на кожата, тогаш треба малку да намалите со млекото и млечните производи. Еве зошто е тоа така…Доколку не консумирате многу млеко може да се откажете и од шминката, бидејќи според истражувањата млекото стимулира акни и дамки со своите хормони за раст.

Тоа има висок гликемиски индекс кој го поттикнува шеќерот во крвта.

Млекото го предизвикува хормонот кој лачи себум, кој е причинител за акни.

Поврзани вести на Готви.мк

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text