Лудило од десерт: Подгответе го омилениот Баунти колач за десет минути

Лудило од десерт: Подгответе го омилениот Баунти колач за десет минути

Направете го неодоливиот Баунти колач кој е совршен спој на кокос и чоколадо. Ви требаат десет минути од вашето време

Состојки:

  • 150 гр кокос
  • 250 мл млеко
  • 400 гр чоколадо
  • 400 гр шеќер

Начин на подготовка:

  1. Сè што треба да направите е во еден сад да ги ставите кокосот и шеќерот, заедно со млекото и да мешате за да добиете цврста смеса
  2. Ставете ја во калапи и замрзнете, а потоа растопете го чоколадото и кога ќе биде готово прелијте го десертот.

 Поврзани рецепти на Готви.мк

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

 

singlepost_text