Креативна идеја за ручек: Направете хот-дог виршли

Креативна идеја за ручек: Направете хот-дог виршли

Направете необичен и креативен ручек на кој сите ќе му се радуваат на трпезата.

Состојки:

  • 4 виршли
  • масло
  • палачинки

Налин на подготовка:

  1. Виршлите ставете ги на стапчиња за ражничи и засечете ги да добијат форма на спирала
  2. Купете палачинки од продавница или пак направете ги дома и поделете ги на осум дела, па на секоја виршла ставете лента од 10 сантиметри.
  3. Пржете две до три минути на загреана тава.
  4. Декорирајте со сенф, кечап и мајонез или друг сос по вкус.

 Поврзани рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Направете домашен песто сос со тестенини

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

ВИДЕО: Шпагети aлполи

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Јуфки трио формаџо

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

Пица лазањи – рецепт кој сите го бараат

Пица салами

singlepost_text