Ќе се шокирате: Никогаш повеќе нема да го фрлите талогот од кафе

Ќе се шокирате: Никогаш повеќе нема да го фрлите талогот од кафе

Верувале или не, иако најчесто го фрламе талогот од кафе, тој може да ни послужи за домаќинството, а еве и како.Мирис

Ако имате непријател мирис на рацете, истријте се со малку талог и сè ќе исчезне.

Гребнатини

Ако имате гребаници на мебелот дома, тогаш ставете талог на местото кое е оштетено заедно со паста за полирање.

Целулит

Со талогот кој може да се додаде во многу маски и облоги за отстранување на целулитот ќе си помогнете да изгледате совршено.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text