Слабејте и уживајте: Смути со јаболка идеално за најавените горештини

Слабејте и уживајте: Смути со јаболка идеално за најавените горештини

Направете вкусно смути со јаболка и ленено семе кое ќе ви помогне да бидете во топ форма, а воедно има и одличен вкус

Состојки:

  • 2 шолји млеко
  • 10 бадеми
  • 1 јаболко
  • 1 лажица ленено семе

Налин на подготовка:

  1.  Се ставете во блендер и уживајте во енегријата која ќе ја добиете за целиот ден.

 Поврзани вести на Готви.мк

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот

Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

singlepost_text