Проверете колку килограми треба да имате според висината

Проверете колку килограми треба да имате според висината

Сите сакаме да имаме витно тело, но за да го сочуваме здравјето не треба да претеруваме со диетите.На фотката може да ја видите идеалната тежина според висината.

Па ако сте во граници на нормалата ви честитаме, а ако отстапувате од мерките, прочитајте некоја од диетите на Готви.мк и доведете ја линијата до совршенство.

Поврзани вести на Готви.мк

Со Нордиска диета слабејте без гладување

Протеините – основа на ефикасните диети

ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

Табелата е превземена од Пресс24

 

 

 

singlepost_text