Лубеница 15, праски 30, цреши 120 денари за килограм – Еве ги моменталните цени на пазарот во Охрид

Лубеница 15, праски 30, цреши 120 денари за килограм – Еве ги моменталните цени на пазарот во Охрид

Екипа на Готви.мк денеска беше на пазарење на пазарот во Охрид. Еден од најраспространетите и најкомотните пазари, со љубезни и вредни продавачи.

Еве ги моменталните цени за 1 килограм:

Цреши 120 денари

Бели цреши 50 денари

Лубеница 15 денари

Диња 20 – 30 денари

Кајсии 100 денари

Сливи 50 денари

Праски 25 – 35 денари

Грозје 100 денари

Пиперки 30 – 50 денари

Краставица 40 – 50 денари

Домат 20 – 40 денари

Охридски домат 80 денари

Тиквичка 1 парче 10 – 15 денари

Модар домат 1 парче 10 – 15 денари

Кромид 30 денари

Компир 25 – 30 денари

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

Дојран се подготвува за Д фестивал – Еве ги моменталните цени

Еспресо и кока кола 90 денари – Погледнете ги овие цени на плажа во Преспа

Викендов во Охрид на плажа – вода 40, еспресо 50 денари

Нес кафе 3,5 евра, тост 4 евра – Погледнете ги цените на оваа плажа кај Никити во Грција

ФОТО: 30 денари еспресо на плажа – Еве каде се овие цени

Тост 70 денари, пиво 80 денари – Е ова се добри цени на море!

Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Читатели реагираат: Грција не е толку скапа за одмор! Еве ги цените

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

singlepost_text