Експлозија од витамини: Лубеница полна овошје за летните денови

Експлозија од витамини: Лубеница полна овошје за летните денови

Направете супер декорација во која ќе уживате и ќе се насладувате, а со која воедно и ќе живеете здраво во летните денови 🙂 

Состојки:

  • 1/2 лубеница
  • 1 шолја сечкан портокал
  • 1 шолја сечкани банани

Начин на подготовка:

  1. Исечете ја лубеницата по краевите за да добие форма како да е изгризана.
  2. Внатре издлабете топчиња од неа, а потоа наполнете ја со сеченото овошје.
  3. Изблендирајте дел од топчињата и ставете ги во средината како течност, а другиот дел наредете ги одозгора како декорација.
  4. Уживајте 🙂

Поврзани рецепти на Готви.мк

ВИДЕО: Цел живот погрешно сме јаделе лубеница, погледнете како треба

ФОТО: Креативен начин за сервирање лубеница

Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови

Еве ги новите цени во Грција

Летово бидете во топ форма: 3 намирници со кои ќе слабеете

Мохито овошна салата – рецепт за летно разладување

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

singlepost_text