Читатели пишуваат: Покрај езеро во Дојран цените се други

Читатели пишуваат: Покрај езеро во Дојран цените се други

На текстот кој вчера го објавивме со наслов „Дојран се подготвува за Д фестивал – Еве ги моменталните цени“, ни пишаа читатели на Готви.мк кои велат дека цените покрај плажа се разликуваат од оние кои ги објавивме.

Еве кои цени ни ги испратија:

Еспресо 50 денари

Пица капричиоза 280 денари

Сендвичи 100 – 170 денари

Помфрит 100 денари

Палачинка 150 денари

Праќајте ни ги вашите искуства со цените на плажите во Македонија и странство на gotvi@gotvi.mk или на Facebook страната.

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

Еспресо и кока кола 90 денари – Погледнете ги овие цени на плажа во Преспа

Викендов во Охрид на плажа – вода 40, еспресо 50 денари

Нес кафе 3,5 евра, тост 4 евра – Погледнете ги цените на оваа плажа кај Никити во Грција

Поскапо во Грција – на иста плажа во Неа Каликратија годинава повисоки цени

ФОТО: 30 денари еспресо на плажа – Еве каде се овие цени

Тост 70 денари, пиво 80 денари – Е ова се добри цени на море!

Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Читатели реагираат: Грција не е толку скапа за одмор! Еве ги цените

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

singlepost_text