Вкусно месо со нане

Вкусно месо со нане

 Ако сакате да го изненадите партнерот или некој пријател кој е голем гурман, овој рецепт е само за вас:

Состојки:

  • свинско месо
  • лута буковка
  • нане
  • масло за готвење

Налин на подготовка:

  1. Исечете го месото на ситни коцки и ставете го во сад со масло, буковка и малку нане.
  2. Наредете ги парчињата на стапче за ражнич и печете на скара додека не добие убава и вкусна боја.

Поврзани вести на Готви.мк

 

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

Пијани печурки

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Динстано телешко со печурки

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Брзо и посно: Печурки со сусам

Мусака со печурки

Печурки во бел сос

singlepost_text