Со оваа едноставна навика и брзо и лесно ќе ослабете

Со оваа едноставна навика и брзо и лесно ќе ослабете

Лошата исхрана и нередовната физичка активност се едни од главните фактори што доведуваат до дебелеење.

Меѓутоа, мали промени во навиките можат да ви помогнат да ја задржите витката линија. Еден од тие трикови е и тој пред оброкот да се напиете чаша или две вода.

Резултатите од научната студија која ја спроведоа стручњаците во Вирџинија покажале дека оние кои пред оброкот ќе се напијат вода за време на јадењето внесуваат 13 отсто помалку калории.

Овој едноставен трик, каков што е пиењето чаша вода половина час пред оброкот, може да даде многу долготрајни позитивни резултати.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

Преземено од Хајд Парк

singlepost_text