Со 4 портокали направете девет литри свеж сок

Со 4 портокали направете девет литри свеж сок

Супер уживање, брз рецепт за свеж сок од портокали кој ќе го направите сами и тоа за многу малку пари.

Состојки:

  • 4 портокали
  • 1 кг шеќер
  • 30 гр лимонтус
  • 9 литри вода

Начин на подготовка:

  1. Портокалите треба да отстојат во ладилник два часа.
  2. Излупете ги, ставете ги во блендер и прелијте ги со три литри вода. По десетина минути процедете ги и ставете уште шест литри вода, шеќер и лимонтус.

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text