Откажете се само од 2 работи и за неколку месеци ќе изгледате како топ модел

Откажете се само од 2 работи и за неколку месеци ќе изгледате како топ модел

Читателка на Готви.мк ни пишува која била нејзината тајна за природно и здраво слабеење. Таа вели дека потребна е едноставна промена во начинот на исхрана, а резултатот од ваквата диета ќе биде видлив уште првиот месец.

Најважно е, вели таа, да бидете упорни, а олеснително е тоа што можете да јадете неограничено.

Она што треба да го направите е да ги отстраните од вашето мени лебот и слатките. Особено е важно да консумирате и повеќе зеленчук и овошје, како и да бидете физички активни. Пешачете, возете велосипед или трчајте. Ќе се чувствувате навистина прекрасно.

Ваквиот начин на исхрана таа го практикува повеќе од 5 месеци и досега има ослабено 20 килограми, односно ја има намалено својата телесна тежина од 90 на 70 килограми.

Продолжувам понатаму, вели таа и го споделува своето искуство со нашите читатели.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text