Дојран се подготвува за Д фестивал – Еве ги моменталните цени

Дојран се подготвува за Д фестивал – Еве ги моменталните цени

Викендов, 15-17.07.2016 година во Дојран ќе се одржи тридневниот Д фестивал. Читателка на Готви.мк ни испраќа дел од моменталните цени на храната и пијалоците во Дојран:

Еспресо 30 денари

Турско кафе 30 денари

Макијато 50 денари

Капучино 50 денари

Нес кафе 60 денари

Вода 30 денари

Негазирани сокови 50 денари

Газирани сокови 60 денари

Пиво 80 – 100 денари

Ракија 60 – 80 денари

Салати 100 – 130 денари

Пица капричиоза 200 денари

Пастрмајлија 200 денари

Сладолед топка 20 денари

Палачинка 50 – 80 денари

Програмата и повеќе информации за настанот прочитајте ТУКА

Праќајте ни ги вашите искуства со цените на плажите во Македонија и странство на gotvi@gotvi.mk или на Facebook страната.

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

Еспресо и кока кола 90 денари – Погледнете ги овие цени на плажа во Преспа

Викендов во Охрид на плажа – вода 40, еспресо 50 денари

Нес кафе 3,5 евра, тост 4 евра – Погледнете ги цените на оваа плажа кај Никити во Грција

Поскапо во Грција – на иста плажа во Неа Каликратија годинава повисоки цени

ФОТО: 30 денари еспресо на плажа – Еве каде се овие цени

Тост 70 денари, пиво 80 денари – Е ова се добри цени на море!

Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Читатели реагираат: Грција не е толку скапа за одмор! Еве ги цените

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

singlepost_text