Брз колач: Десерт готов за миг

Брз колач: Десерт готов за миг

Подгответе брз и вкусен колач во вашиот дом и направете да ви завидуваат пријателките 🙂

Состојки:

  • 400 гр бисквити
  • 300 гр ресана
  • 0,5 литри јогурт
  • 200 мл слатка павлака
  • 8 лажици шеќер
  • 1 ванилин шеќер

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте ги бисквитите на поголеми парчиња.
  2. Во сад помешајте ги јогуртот (може и овошен), слатката павлака, шеќерот и ванилата, па додајте ги ресаната и бисквитите. Се промешајте.
  3. Обликувајте по желба и ставете во фрижидер
  4. Горе ставете шлаг или друго по избор.

 Повеќе рецепти на Готви.мк

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

singlepost_text