Зачинето и вкусно: Ваков тост не сте јаделе до сега

Зачинето и вкусно: Ваков тост не сте јаделе до сега

Направете еден поинаков тост кој ќе биде ново искуство и уживање во вашата кујна.

Состојки:

  • 8 парчиња тост леб
  • 4 парчиња кашкавал
  • луто пиперче
  • 50 гр путер
  • 100 мл павлака
  • 2 домати
  • вегета
  • чили сос

Начин на подготовка:

  1. Отворете ги лепчињата, додадете ги состојките, намачкајте со путер и ставете на тостер.
  2. Уживајте во лутиот вкус 🙂

 Поврзани вести на Gotvi.mk

Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Нови правила во Грција: Казна од 150 евра ако носите свое пиење на плажа

Ќе патувате во Грција? – Внимавајте што носите преку граница зашто…

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

singlepost_text