Розева чаша за здравје и енергија: Направете летно смути

Розева чаша за здравје и енергија: Направете летно смути

Направете вкусно и хранливо смути од цреши и лубеница за здрав почеток на денот.

Состојки:

  • 2-3 парчиња лубеница
  • 1 шолја цреши без семка
  • 1 банана
  • 1 портокал
  • неколку зрна аронија
  • 2-3 издробени бисквити

Начин на подготовка:

  1. Сè ставете во блендер и убаво изблендирајте.
  2. Вкусот е навистина одличен 🙂

Поврзани вести на Gotvi.mk

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот

Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

singlepost_text