Расцветани врвови, сува и оштетена коса? Имаме природен рецепт за вас

Расцветани врвови, сува и оштетена коса? Имаме природен рецепт за вас

Доколку имате расцветана и сува коса оваа маска е идеална за вас. Таа ќе ви ја регенерира косата и ќе ви помогне да блеснете каде и да одите

Состојки:

  • 1 банана
  • неколку капки бадемово масло
  • 1 лажица мед
  • 1/2 шолја млеко

Начин на подготовка:

  1. Сè измешајте во огноотпорен сад, ставете го малку да се загрее и нанесете ја маската на косата одозгора надолу.
  2. Оставете ја маската да отстои 30 минути измијте ја косата со шампон.

Поврзани вести на Gotvi.mk

 

Изобилство на витамини во чаша – грижете се за здравјето

Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови

Внесете здравје во домот: Куркумата е лек за 100 болести

Тава полна здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

Ова масло е универзален лек: Рецепт кој ќе го направите во кујна

 

singlepost_text