Оперската дива Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве која е нејзината омилена храна

Оперската дива Елина Гаранча го отвора Охридско лето – Еве која е нејзината омилена храна

Свеченото отворање на Фестивалот „Охридско лето“ е закажано за 12.07.2016 во 21 часот на големата сцена на Античкиот театар, а ќе настапи светски познатата оперска дива, Елина Гаранча.

Но, која е нејзината омилена храна, начин на исхрана и што готви за членовите на своето семејство, открива во интервју за Литванската национална телевизија.

„Моите деца обожаваат тестенини, како и повеќето деца. За мојата најстара ќерка секогаш готвев дома и таа никогаш немаше пробано готова храна за деца од супермаркет. Јас сум единствената која готви по дома, но секако не поминувам премногу време во кујната – максимум 30-45 минути. Доколку сакаме да јадеме нешто посебно одиме во ресторан, но сè што готвиме по дома мора да биде брзо и здраво. 3 до 4 часа пред секој настап сакам да изедам полна чинија тестенини. После настапите јадам многу ретко“, изјавила Гаранча во интервјуто за Литванската национална телевизија.

ФОТО: Facebook

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?