Направете ја познатата Твикс торта со само три состојки

Направете ја познатата Твикс торта со само три состојки

Сите уживаме во вкусот на Твикс чоколадите, а еве како дома да ја направите оваа вкусна торта:

Состојки:

  • чоколадо
  • карамел
  • бисквити

Начин на подготовка:

  1. Детален рецепт за подготовка на оваа торта погледнете во видеото:

Поврзани вести на Gotvi.mk

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

singlepost_text