Почнете ја неделата здраво: Смути за подобрување на метаболизмот

Почнете ја неделата здраво: Смути за подобрување на метаболизмот

Направете смути кое го штити вашето здравје и го подобрува метаболизмот:

Состојки:

  • 2 чаши јогурт
  • 10 бадеми
  • ½  лажица цимет
  • 10 цреши без семка
  • 1 лажица мед

Начин на подготовка:

  1. По желба можете да додадете и 1/2 лажица ѓумбир во прав.
  2. Сè ставете во блендер и подгответе се за фантастичен и здрав вкус.

Уживајте во чаша полна здравје!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

singlepost_text