Која е основата на секоја холивудска диета?

Која е основата на секоја холивудска диета?

Секоја ефикасна диета се базира на здрав начин на исхрана. Погледнете ги петте основни правила на секоја холивудска диета:

1.Јадете многу свежо овошје и зеленчук, а особено оние кои немаат шеќери, се базираат на поголемо количество на вода во својот состав и имаат повеќе хранливи материи. На тој начин ќе бидете сити, а истовремено и ќе ја одржувате својата линија.

2.Консумирајте интегрална храна како што се интегрални житарки, тестенини, ориз и слично.

3.Внимавајте колкава количина на храна внесувате со секој оброк. Го знаете правилото: јадете почесто, но помалку. Ова е особено важно.

4.Редовно трчајте, вежбајте или одете на пилатес.

5.Вежбајте наутро. На тој начин ќе го „разбудите“ метаболизмот и ќе можете да согорите повеќе калории со помал труд.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text