Грицкате сончоглед? Правите добра работа, еве и зошто

Грицкате сончоглед? Правите добра работа, еве и зошто

Сончогледот е дефинитивно зараза, но има и голем број предности од неговото консумирање, што веднаш ќе отидете во маркет и ќе си ја набавите оваа намирница.Сончогледот е богат со витамин Б кој ги обновува оштетените ќелии во организмот, а исто така е добар за редовна столица, а заедно со витаминот Е помага кожата и косата да сјаат.

Помага полесно да се вари храната и доколку имате тешкотии во варењето, тој е правата намирница.

Има и витамин Ц и може да помогне да се спречи настинката и да се подобри имунитетот.

Поврзани вести на Gotvi.mk

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

singlepost_text