Еспресо и кока кола 90 денари – Погледнете ги овие цени на плажа во Преспа

Еспресо и кока кола 90 денари – Погледнете ги овие цени на плажа во Преспа

Плажите во Преспанскиот крај се навистина прекрасни. Погледнете ги овие цени покрај езеро во Стење:

Еспресо 40 денари

Макијато 50 денари

Нес кафе 60 денари

Газирани сокови 50 денари

Леден чај 60 денари

Вода флаширана 0,75л 60 денари

Пиво 70 денари

Пица капричиоза 220 денари

Помфрит со сирење 80 недела

Пилешки стек 130 денари

Шопска салата 80 денари

Чорба 100 денари

Палачинка 70 денари

Праќајте ни ги вашите искуства со цените на плажите во Македонија и странство на gotvi@gotvi.mk или на Facebook страната.

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

Викендов во Охрид на плажа – вода 40, еспресо 50 денари

Нес кафе 3,5 евра, тост 4 евра – Погледнете ги цените на оваа плажа кај Никити во Грција

Поскапо во Грција – на иста плажа во Неа Каликратија годинава повисоки цени

ФОТО: 30 денари еспресо на плажа – Еве каде се овие цени

Тост 70 денари, пиво 80 денари – Е ова се добри цени на море!

Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Читатели реагираат: Грција не е толку скапа за одмор! Еве ги цените

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

singlepost_text