Добра вест за мажите: Ако пиете пиво ќе бидете ѕверови во кревет

Добра вест за мажите: Ако пиете пиво ќе бидете ѕверови во кревет

Мажи ова е одлична вест за вас. Ако пиете пиво ќе бидете ѕверови во кревет.Докторката Кет Ван Кирк за „Ask Men“ вели дека пивото ја подобрува сексуалната активност на секое ниво. Таа ги издвојува темните пива и вели дека се афродизијак. Тие го подобруваат нивото на железо во крвта како и црвените крвни зрнца и циркулацијата.

Пивото ве прави поиздржливи и помалку склони кон срцев удар или други болести.

Па, напијте се пиво и уживајте со партнерката.

Секако, ова важи за умереното пиење на пиво 🙂

Поврзани вести на Gotvi.mk

Која е тајната за совршени лазањи?

Пица лазањи

ВИДЕО: Рецепт за пица која не пече во рерна

3 брзи видео рецепти за пица

Домашна пица капричиоза

Посна пица

Канелони болоњезе

Шпагети во бешамел сос – одлично мезе со фудбал и пиво

singlepost_text