7 намирници кои го уништуваат вашиот пенис, а за тоа не знаете

7 намирници кои го уништуваат вашиот пенис, а за тоа не знаете

Машкото здравје зависи од доброто функционирањето на тестостеронот,  а нив неповолно дејствува индустриската, непреработена храна, опијати и популарните газирани пијалаци.

  1. Газирани пијалаци – го намалуваат бројот на сперматозоиди
  2. Преработено месо и сланина – го намалуваат бројот на сперматозоиди
  3. Соја – го намалува бројот на сперматозоиди
  4. Шеќер – го намалува нивото на тестостерон
  5. Рафинирани житарки – ве прават поспани
  6. Алкохол – предизвикува потешкотии со ерекцијата
  7. Марихуана – привремено го намалува нивото на тестостерон, потенцијално го смалува бројот на сперматозоиди, а може да предизвика еректилна дисфункција

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

Преземено од Прес24

singlepost_text