Викендов во Охрид на плажа – вода 40, еспресо 50 денари

Викендов во Охрид на плажа – вода 40, еспресо 50 денари

Читатели на Готви.мк кои викендов туристички престојувале во Охрид ни праќаат дел од цените на пијалаците на две плажи долж Охридската ривиера.

Група туристи престојувале во хотелот Десарет кој се наоѓа во туристичката населба Пештани. Цените се следни:

вода 0,5л негазирана 40 денари

еспресо 50 денари

макијато 60 денари

цедевита 70 денари

пиво 80 денари

Влезот на плажата е бесплатен.

Наши читатели, пак, кои видендов ги избрале плажите и кафулињата на Metropol Lake Resort информираат за следните цени:

еспресо 50 денари

фредо еспресо 70 денари

макијато 60 денари

капучино 70 денари

нес кафе 80 денари

вода газирана/негазирана 60 денари

сокови газирани/негазирани 70-90 денари

леден чај 120 денари

пиво 90 денари

Во овој резорт се наплаќа влез на плажата со кола во висина од 100 денари.

Праќајте ни ги вашите искуства со цените на плажите во Македонија и странство на gotvi@gotvi.mk или на Facebook страната.

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

Нес кафе 3,5 евра, тост 4 евра – Погледнете ги цените на оваа плажа кај Никити во Грција

Поскапо во Грција – на иста плажа во Неа Каликратија годинава повисоки цени

ФОТО: 30 денари еспресо на плажа – Еве каде се овие цени

Тост 70 денари, пиво 80 денари – Е ова се добри цени на море!

Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Ќе патувате во Грција? – Внимавајте што носите преку граница зашто…

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Читатели реагираат: Грција не е толку скапа за одмор! Еве ги цените

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција