Супа со пченка – Кремаста жолта чинија здравје

Супа со пченка – Кремаста жолта чинија здравје

Направете различна супа и изненадете ги домашните со одличен вкус кој изобилува со здравје.

Состојки:

  • 1,5 л вода
  • 2 коцки за супа
  • 350 гр пченка
  • 3 моркови на тркалца
  • 2 лажици брашно
  • 50 гр маргарин
  • сол
  • бибер
  • магдонос

Сè ставете во зовриената вода и мешајте 5 до 10 минути. Ако постите или се храните вегетаријански ставете зеленчукова / посна коцка за супа.

Уживајте во вкусот 🙂

Поврзани вести на Gotvi.mk

Супа од зеленчук за намалување на килограми

Зеленчукова супа

Крем супа од моркови

Телешка супа со куркума и брокула

Мисиркина супа со јајце

Пролетна супа

Јагнешка чорба по традиционален рецепт

Крем чорба од тиква и компири

singlepost_text