Родители прочитајте – природен и ефикасен лек за заштита од подливи и модринки

Родители прочитајте – природен и ефикасен лек за заштита од подливи и модринки

Во текот на својот раст и развој, децата често се случува да паднат или да се удрат, но за среќа без поголеми последици.

Со цел да не се појави подлив или модринка, покрај ладните облоги од лед, потребно е вашето дете да го намачкате со слој од путер.

Овој совет ни го испрати читателка која го користи како природен лек за своето дете и вели дека е доста успешен во превенцијата. На форумите може да се најде и дека овој совет го даваат и дел од педијатрите,

Сепак, доколку повредата е посериозна, задолжително посетете педијатар.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чоколадни банани – десерт на кој ќе му се радуваат децата

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Лепчиња со авокадо и сирење – фантастична ужинка за деца

Освежително смути со спанаќ, јаболка и банана

Едно поинакво освежување: Смути од зеленчук

Здрав старт: Појадок за неверојатни промени на организмот

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Нека ви е на здравје: Напиток кој го топи салото

singlepost_text