Лубеница сервирана на уникатен начин

Лубеница сервирана на уникатен начин

Започнува сезоната на лубеници и дињи, па еве еден креативен начин како да ги сервирате за дружба 🙂

Лубеница на стапче

Се што ви треба се неколку стапчиња во форма како оние од сладолед, остар нож, сочна лубеница и креативност.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Летен детокс пијалок

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Смути – дневна доза витамини

Диетално и вкусно: Домашни брускети со домати (видео)

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Сладолед кој можеш да го јадеш секој ден без да се здебелиш

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

Брза салца со праз

singlepost_text