Кафе бомбици  – Вкусен, кремаст и чоколаден десерт

Кафе бомбици – Вкусен, кремаст и чоколаден десерт

Направете бомбици со кафе во кои ќе ужива цело семејство.

Состојки:

  • 250 гр мелени бисквити
  • 250 гр шеќер
  • 200 гр кокос
  • 1 шолја инстант кафе
  • 1 белка од јајце

Начин на подготовка:

  1. Во сад се ставаат бисквитите, кокосот, белката и шеќерот, убаво се мешаат па се додава и кафето.
  2. Се прават бомбици и убаво се поминуваат се валкаат во кокос, мелени ореви, шеќер и друго по вкус.
  3. Откако ќе отстојат спремни се за дегустирање.

Уживајте во вкусот, но не заборавајте дека имаат кафе во нив 🙂

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

singlepost_text