Јадете колку сакате – Антиоксиданс диета

Јадете колку сакате – Антиоксиданс диета

Може слободно да престанете да ги броите калориите и да држите диети кои ве изгладнуваат. Наполнете ја чинијата со антиоксиданси и слабејте, при тоа нема ни да забележите дека сте под некаков режим на исхрана.

Антиоксиданс О2 диетата се практикува 32 дена, со четири дневно чистење. Диетата се состои од три дела.

ПРВ ДЕЛ: Јадете ја истата храна четири дена. Ова е фаза на чистење.

Појадок: едно јајце и плус три жолчки зачинети со босилек, зелен чај и вода со лимон.

Меѓу оброк: јаболка

Ручек: спанаќ салата, зачинета со оцет, 120 гр риба и вода со лимон

Меѓу оброк: артичока приготвен на пареа и зелен чај

Вечера: салата од зеленчук или зелена салата, 120 гр риба, боровинки, вода со лимон.

ВТОР ДЕЛ: Оваа фаза трае две недели, меѓутоа ако сакате да ослабете повеќе може да ја продолжите оваа фаза. Внимавајте во оваа фаза да јадете природна храна.

Појадок: една праска, 170 мл јогурт со ниска масленост

Меѓу оброк: целер со две мали лажички путер и цимет.

Ручек: салата од авокадо, целер, домати

Меѓу оброк: 170 мл јогурт со ниска масленост, 60 мл сок од калинка и пола шолја боровинки

Вечера: Лосос

ТРЕТ ДЕЛ: Ова е последна фаза која трае две недели и е многу слична на втората фаза. Во оваа фаза може да јадете повеќе свежо овошје, секој ден. Може да го користите менито од втората фаза.

Во првата фаза може да изгубите 1 до 2,5, а после тоа може да се губи по 1 кг неделно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

Преземено од Хајд Парк

singlepost_text