Еве како изгледа тридневното мени на Ријана

Еве како изгледа тридневното мени на Ријана

Како што објавуваат американските медиуми, одличната линија на Ријана се должи на следниов начин на исхрана:

1 ден

Појадок: Две јајца, мал тост и свежи домати

Ручек: Салата од лосос и јаболко

Вечера: Шпагети во сос од болоњезе

2 ден

Појадок: Каша од овесни снегулки и сечкани суви кајсии

Ручек: Печени компири со свежа туна и краставица

Вечера: Јајца со печурки, зелена салата и 1 печиво.

3 ден

Појадок: Овошна салата од ананас со јогурт и сончогледови семки

Ручек: Пита со шкампи и свежи домати

Вечера: Пилешко со свеж или варен зеленчук

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text