Едно поинакво освежување: Смути од зеленчук

Едно поинакво освежување: Смути од зеленчук

Направете смути од зеленчук кое заменува цел оброк, а ви помага да останете здрави и во форма:

Состојки:

  • 1 шолја спанак
  • 1 краставица
  • 1 морков
  • 1/4 авокадо
  • 1 лимета
  • вода по вкус

Сè ставете во блендер и уживајте во вкусната чаша со здрав вкус 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти за смути:

Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

singlepost_text