ВИДЕО: Како да засадите ананас дома – многу едноставно

ВИДЕО: Како да засадите ананас дома – многу едноставно

Јадењето ананас има бројни придобивки за нашиот организам. Ова тропско овошје се повеќе станува дел и од нашата кујна, а се користи и во подготовка на солени, како и благи јадења.

Едноставно и лесно – како да засадите ананас во домшни услови и како да го одгледувате погледнете во ова видео:

За повеќе видеа со кулинарски рецепти, соцети и трикови тука

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО: Вака расте ананас – Јелена Ѓоковиќ направи бум на Инстаграм

Веднаш тркнете во маркет да купите ананас

Полнет ананас со ориз и пилешко

Овој десерт е „лудило” од бои: Направете сладолед виножито

Пилешко месо со растопена зденка – звучи примамливо, нели?

Зелено бела салата полна витамини

Ќе се изненадите: Торта од ајвар – вистински деликатес

Ако работите ноќе задолжително јадете цреши!

singlepost_text