Проверете кога имате автобус до „Македонско село“ – ЈСП со нова автобуска линија

Проверете кога имате автобус до „Македонско село“ – ЈСП со нова автобуска линија

Почнувајќи од понеделник, 11.07.2016 година ќе започне да функционира нова линија со број „28“ на релација Транспортен центар до комплексот Македонско село и обратно, информираат од ЈСП – Скопје.

Трасата на движење на минибусот ќе биде следнава: Транспортен центар, бул. К. Ј. Питу, бул. Кочо Рацин, ул. 11-ти Октомври, ул. Димитрие Чуповски, бул. Св. Климент Охридски, бул. Партизански Одреди, ул. Московска, ул. Војвода Васил Чакаларов, ул. Козле, Пат за Горно Нерези – Македонско село. Во обратна насока се движи по истата траса.

Еве го возниот ред:

Возна линија на ЈСП до Македонско село

За сите кои сакаат да се разладат од жешките летни температури кои не очекуваат, ова е одлична можност тоа да го направат во некој од рестораните во комплексот „Македонско село“.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ФОТО: „Македонско село“ – магнет за домашните гости и странските туристи

Автентични куќи, хотел, ресторани… Отворен комплексот „Македонско село“

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Ѕирнете во внатрешноста на комплексот „Македонско село“

„Патлиџан туризам“ – Еве како поминале туристите викендов на грчката граница

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ