Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Омилена храна на Леонарди ди Каприо му се тестенините, а омилен пијалок лимонадата, како и кока колата. Сепак, кога ќе претера со јадењето, тој ја држи следната диета:

Со неговата диета, Ди Каприо на почетокот јаде благо само еднаш неделно, а потоа постојано ја намалува количината додека целосно не го тргне од менито.

Еве како изгледа дневното диетално мени на познатиот актер:

Појадок: овес, варени јајца, пченица или лесен тост во комбинација со зелен чај.

Ужинка: сите видови на овошје освен грозје, смокви и манго.

Ручек: печена кокошка (или телешко месо, зајак, мисирка) во комбинација со ориз и салата. Како замена за ориз, понекогаш консумира интегрални тестенини.

Вечера: Печена риба ( или друга морска храна) во комбинација со зеленчук на скара.

Важно е да напоменеме дека во оваа диета на Леонардо се забранува користење на масло за готвење, а особено пржење. Оваа диета тој ја држи неколку недели и му помага да ја постигне идеална форма за себе и своето тело.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text