ВИДЕО: Измеша бела и црна чоколада – декорацијата за торта ќе ве остави без зборови

ВИДЕО: Измеша бела и црна чоколада – декорацијата за торта ќе ве остави без зборови

Само две состојки ви се потребни за да направите вкусна торта со фантастична декорација. По ова, сите ќе ви завидуваат на вештите раце. Се што треба е да ги растопите чоколадите на пареа и имате уметност.

Погледнете во видеото кое следи како да направите чоколадна торта со супер декорација:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text