Чоколаден десерт готов за 20 минути

Чоколаден десерт готов за 20 минути

За сите кои немаат насит на чоколадо. Овој пат Готви.мк ви нуди десерт кој ќе биде готов за дваесетина минути, а ќе биде доволен за шест порции

Состојки:

  • 500 гр темна чоколада (60 отсто какао)
  • 150 грореви, лешници или бадеми по избор
  • 50 грсуво овошје

Начин на подготовка:

  1. Растопете го чоколадото на пареа.
  2. Потоа сипете го на хартија, па одозгора ставете ги бадемите, лешниците или оревите по избор.
  3. Ставете ги најгоре и замрзнатите овошни плодови и оставете го десертот во фрижидер.

 Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари:  Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет – колач без печење, совршен за горештините

Торта „Мрзлива домаќинка” – смешно име, одличен вкус

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

singlepost_text