Брз идеален викенд рецепт: Сочно месо во сос од домати

Брз идеален викенд рецепт: Сочно месо во сос од домати

Сервирајте на трпеза вкусно и сочно месо во сос од домати. Одлична комбинација. И мирис и вкус, сè е фантастично.

Состојки:

  • 125 гр јунешко или свинско месо
  • 400 гр домати за сос
  • 1 мала главица кромид
  • маслиново масло за готвење

Начин на готвење:

  • Исечкајте го месото на коцки. Испечете го месото на тава со маслиново масло.
  • Испржете го кромидот па додадете ги доматите исечени на коцки и на крај ставете го и месото. Пржете кратко, додека се да стане компактно.

Сервирајте и уживајте 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Со мелено месо и лименка од пиво направи врвен специјалитет

Гурманска домашна плескавица

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна

singlepost_text