Јадете малини и подобрете го вашето здравје

Јадете малини и подобрете го вашето здравје

Малините се вкусни да се јадат свежи, може да се комбинираат во смути, сладоледи и колачи. Без разлика како ќе ги употребиме, тие се извор на здравје кој треба почесто да го консумираме.

Малините помагаат за регулирање на притисокот, за намалување на холестеролот, за подобра работа на дигестивниот систем, како и срцевите маани и заболувања.

Малините се добри и против инфекции.

Затоа нареден пат одете на пазар и купете свежи малини за да бидете свежи и здрави.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk

Охридски чомлек

Пица лазања

Свежа салата со тестенини

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Која е тајната за совршени лазањи

ВИДЕО: Домашно ќофте на шведски начин

Торта со јагоди

 

singlepost_text