Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути

Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути

Со неколку состојки направете чоколадно смути кое ќе ве држи активни цел ден.

Состојки:

  • Неколку ливчиња спанак
  • 2 лажици какао
  • 1/2 шолја кокос
  • ½  шолја јагоди
  • ¼  лажица цимет
  • вода

Начин на подготовка:

  1. Се измешајте и ставете во блендер
  2. Уживајте во овој здрав чоко вкус.

 Поврзани вести на Gotvi.mk

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text