Деликатес: Запечен компир со презла

Деликатес: Запечен компир со презла

Сите консумираме компири, но ова сигурно не сте го пробале, а е врвен деликатес

Состојки:

  • 1 кг компири
  • путер
  • 1 лук
  • 140 мл млеко
  • 25 гр презла
  • 25 гр кашкавал

Начин на подготовка:

  1. Излупете го и исечете компирот на четвртинки па сварете го.
  2. Ставете путер во сад, испржете лук на него, па ставете го млекото. Ставете го компирот во тенџерето и мешајте да добиете хомогена смеса.
  3. Ставете во тава од пирето, па презла, и најгоре кашкавал.
  4. Печете на 180 степени 15 минути.

 Повеќе рецепти на Gotvi.mk

ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Ручек идеја: Компир со сланина – прсти да излижеш