ВАЖНО: Јадете што сакате, но само до 10 наутро!

ВАЖНО: Јадете што сакате, но само до 10 наутро!

Ако сте на диета имаме добра вест за вас. Можете да јадете што сакате но само до 10 часот наутро, а еве и зошто е тоа така.Секоја диета подразбира одредено ограничување од храната, или барем некој вид на храна поради јаглехидратите и мастите, а за да се почестите со нив а да не се здебелите јадете само до 10 часот наутро.

Тоа е така бидејќи сте активни во текот на денот и ќе ги истрошите сите калории кои сте ги внеле во себе.

Исто така, важно е да не правите и големи паузи помеѓу оброците. Практикувајте да имате повеќе, но помали и избалансирани оброци во текот на денот.

Поврзани вести на Gotvi.mk

Важни совети пред да започнете со диета

Проверете дали држите погрешна диета

Внимателно прочитајте: 19 навики поради кои се здебелувате

Без диета и вежбање – 5 совети за лесно симнување на килограмите

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Ако јадете во ова време од денот никогаш нема да се здебелите

Која е омилената храна на Џон Њуман?

Хамбургер, шпагети, суши… Која е омилената храна на Енрике?